środa, 30 maj 2018 05:57

Ekwiwalent za zabezpieczenie imprezy masowej

Napisane przez Dariusz P. Kała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
źródło foto:www.pixabay.com źródło foto:www.pixabay.com

Zagadnienie to rodzi wiele trudności praktycznych

Definicja legalna imprezy masowej została zamieszczona w art. 3 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Ochotnicze straże pożarne nie mają prawnego obowiązku być na miejscu imprezy masowej przed jej rozpoczęciem. Nie mają także obowiązku być na miejscu imprezy masowej w trakcie jej trwania, jeśli nie powstał pożar lub inne miejscowe zagrożenie. OSP pojawia się na imprezie masowej na wyraźne wezwanie członka służby porządkowej obsługującej organizatora imprezy masowej w przypadku wystąpienia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia.

Chcesz wiedzieć więcej:

D. P. Kała, Ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Orzecznictwo, wzory pism, tablice (z suplementem elektronicznym), Gdańsk 2018

Książkę można nabyć w Wydawnictwie ODDK: link do strony z książką

Dodatkowe informacje

  • Autor Dariusz P. Kała
  • Data dodania środa, 30 maj 2018
  • Tytuł publikacji Ekwiwalent za imprezę masową
  • Rok wydania 30.05.2018
  • Rodzaj dokumentu artykuł
Czytany 2524 razy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Na zapleczu reformowania ochotniczych straży pożarnych, niczym królika z kapelusza wprowadza się do systemu prawa przepis, który wprost i jednoznacznie zmierza do demontażu przepisów antykorupcyjnych w gminach.


Dokonuje się to wbrew ponad dwudziestoletniej ugruntowanej i poważanej praktyce oraz słusznym i zasadnym liniom orzeczniczym Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego.


Tym szkodliwym pomysłom trzeba powiedzieć jednoznaczne i dobitne weto oraz zahamować proces legislacyjny zmierzający w szkodliwym kierunku.


Trefny przepis kładzie cień na dobry projekt ustawy o OSP

LINK DO ARTYKUŁU