piątek, 14 maj 2021 11:57

Dr Dariusz P. Kała, Ocena projektu ustawy o ochotniczych strażach pożarnych Wyróżniony

Napisał Dariusz P. Kała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
źródło foto: pixabay źródło foto: pixabay

Zasadnicza zmiana przepisów o ochotniczych strażach pożarnych była zapowiadana od około dwóch lat. A mimo wszystko spadła na środowisko strażackie przed niedawnym Dniem Strażaka niczym grom z jasnego nieba. Głos jako pierwszy zabrał Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak, krytycznie oceniając projekt, a następnie były wieloletni Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał Wiesław Leśniakiewicz, który również wskazał na mankamenty zmian oraz zbędność wyodrębniania nowej ustawy o OSP z dotychczasowej ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Trwają ożywione konsultacje społeczne prowadzone niezależnie przez Związek OSP oraz MSWiA i Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Rozgorzały dyskusje na forach strażackich, na Facebooku. Zaalarmowana została opinia publiczna, że jakoby OSP mają być likwidowane, co zostało zdementowane przez MSWiA.

Materiał dostępny na kanale Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=WUQBP8dVB9U

Czytany 206 razy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Na zapleczu reformowania ochotniczych straży pożarnych, niczym królika z kapelusza wprowadza się do systemu prawa przepis, który wprost i jednoznacznie zmierza do demontażu przepisów antykorupcyjnych w gminach.


Dokonuje się to wbrew ponad dwudziestoletniej ugruntowanej i poważanej praktyce oraz słusznym i zasadnym liniom orzeczniczym Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego.


Tym szkodliwym pomysłom trzeba powiedzieć jednoznaczne i dobitne weto oraz zahamować proces legislacyjny zmierzający w szkodliwym kierunku.


Trefny przepis kładzie cień na dobry projekt ustawy o OSP

LINK DO ARTYKUŁU